Złota myśl Magdy Gessler

„Jeżeli produkt jest do dupy, to nie warto pracować!” – wypaliła Magda Gessler do kucharza chcącego zrobić kwaśnicę po góralsku ze stęchłej kapusty (w programie „Kuchenne rewolucje”, 18 XII 2014 r.).

Zaiste, głęboka i bardzo uniwersalna to myśl. Może wziąć ją sobie do serca kucharz, może sędzia, który ma wydać werdykt, mając do dyspozycji prawo, które jest, „do dupy”, także kierowca służbowej limuzyny, który wozi ministra, tudzież nauczyciel mający do czynienia z zepsutymi bachorami, mężczyzna uprawiający seks z kobietą lub z innym mężczyzną, kobieta dosiadająca w celach erotycznych mężczyznę lub inną kobietę, spowiednik do wiernego z wybrakowaną duszą, koń zaprzęgnięty do wozu ciągnącego turystów do Morskiego Oka, mysikrólik, który chciał nawiązać stosunek z zimorodkiem, złakniona zapylania pszczółka, która przysiadła na szyszce bądź kura do niezniesionego jajka.

Kłaniam się, pani Magdo, dziękując za dotychczasową Pani pracę nad wzbogaceniem polskiej aforystyki i oczekując na więcej.

Michał Waliński

20 grudnia 2014 roku

Informacje o Michał Waliński

b. folklorysta, b. belfer, b. organizator, b. redaktor, b. wydawca, b. niemowlę, b. turysta; kochał wiele, kochał wielu, kocha wiele, kocha wielu; czasem świnia, czasem dobry człowiek, czyli świnia, ale dobry człowiek (prawie Gogol); żyje po przygodzie z rakiem (diagnoza lipiec 2009 r.) i konsekwencjami tej przygody; śledzi, analizuje i komentuje obyczajowość współczesnych Polaków; czasem uderza w klawisze filozoficzne, czasem w ironiczne, czasem liryczne, rzadziej epickie; lubi gotować, lubi fotografować; lubi czytać i pisać, lubi kino, filmy i teatr (od dawna za względu na okoliczności tylko w TV); lubi surrealizm w sztuce i w ogóle, a więc i polskość; lubi van Steena, Rembrandta, słomkowy kapelusz damy Rubensa, Schielego, impresjonistów, kobiety w swobodnych pozach w malarstwie Tintoretta; kocha M.; kocha miesięcznik "Odra", czyta regularnie "Politykę" i "Wyborczą"; ulubione radia: Dwójka i radia internetowe z muzyką klasyczną, jazzem, fado, flamenco i piosenkę literacką; lubi radio TOK FM, chociaz po godzinie czuje sie ogłuszony nadmiarem sygnałów dźwiękowych i "głosowych"; wierzy w koincydencję etyki i estetyki oraz królewnę Śnieżkę; ateistyczny agnostyk, może agnostyczny ateista; lubi słuchać
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s