Pracowici premierzy

pomponPan Leszek Miller przedwczoraj (?) odleciał do Soczi. W czapeczce z pomponem.

Pan Jarosław Kaczyński kongresuje i chce naprawić Polskę. Ma już jedynie słuszny program. Ekspercki.

Pan Donald Tusk pracuje. Bez czapeczki. Dzisiaj wziął udział w pogrzebie córeczki olimpijczyka Julii Bonk. Wizytował budującą się elektrownię w Opolu. Spotkał się, a jakże, ze strażakami. W tej chwili bawi w Zębach, rodzinnej miejscowości złotego Kamila Stocha, fotografuje sie z ojcem Mistrza, komentuje i stawia horoskpy. Jest, a jakże, za igrzyskami olimpijskimi w Krakowie. To konieczność narodowa. Za 20 minut Stoch być może zdobędzie swój drugi złoty medal olimpijski. Zanosi się na jakiś telemost między Premierem i Mistrzem?  Przynajmniej na kolację z rodzicami i żoną Mistrza Stocha? Śniadania i obiady już były.

Swoją drogą, trzeba rychło ustalić, czyją własnością partyjną są polscy złoci medaliści. Żyłę, jeśli chłopcy poradzą sobie w drużynie, przypisuję do reaktywowanej Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Kowalczyk do Partii Niepokornych. Strażak Bródka wydaje się niezbywalną własnością niereaktywowanego na razie strażaka Pana Waldemara Pawlaka.

A Kamil Stoch? O Stocha rozegra się prawdziwa wojna. Pan Premier jest dobrym strategiem, co udowadnia swoimi poczynaniami w dniu dzisiejszym.

Informacje o Michał Waliński

b. folklorysta, b. belfer, b. organizator, b. redaktor, b. wydawca, b. niemowlę, b. turysta; kochał wiele, kochał wielu, kocha wiele, kocha wielu; czasem świnia, czasem dobry człowiek, czyli świnia, ale dobry człowiek (prawie Gogol); żyje po przygodzie z rakiem (diagnoza lipiec 2009 r.) i konsekwencjami tej przygody; śledzi, analizuje i komentuje obyczajowość współczesnych Polaków; czasem uderza w klawisze filozoficzne, czasem w ironiczne, czasem liryczne, rzadziej epickie; lubi gotować, lubi fotografować; lubi czytać i pisać, lubi kino, filmy i teatr (od dawna za względu na okoliczności tylko w TV); lubi surrealizm w sztuce i w ogóle, a więc i polskość; lubi van Steena, Rembrandta, słomkowy kapelusz damy Rubensa, Schielego, impresjonistów, kobiety w swobodnych pozach w malarstwie Tintoretta; kocha M.; kocha miesięcznik "Odra", czyta regularnie "Politykę" i "Wyborczą"; ulubione radia: Dwójka i radia internetowe z muzyką klasyczną, jazzem, fado, flamenco i piosenkę literacką; lubi radio TOK FM, chociaz po godzinie czuje sie ogłuszony nadmiarem sygnałów dźwiękowych i "głosowych"; wierzy w koincydencję etyki i estetyki oraz królewnę Śnieżkę; ateistyczny agnostyk, może agnostyczny ateista; lubi słuchać
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s