Święto! Nasze Święto! Nasze, polskie, narodowe!

>>NA ŻYWO Oficjalnie: Marsz rozwiązany! Na teren rosyjskiej ambasady lecą petardy, płonie ogrodzenie. Tęcza na pl. Zbawiciela została spalona. Napastnicy nie pozwolili na jej ugaszenie. Marsz rozwiązany, policja użyła gazu * Wcześniej race i kamienie poleciały na ambasadę Rosji * Kilkanaście osób zatrzymanych, ranni policjanci * Kibole w kominiarkach atakowali skłot * Spalono tęczę na pl. Zbawiciela [NA ŻYWO]. Kibole atakują na Marszu Niepodległości, hasła z prawicowych transparentów [DUŻY KADR]. Święto niepodległości we Wrocławiu. Radosny marsz wyruszył z Rynku. Zwolennicy PiS pod Barbakanem: „A dla Putina i dla Merkeli, Tusk na kolanach…” Rekordowy Bieg Niepodległości. Uczestników pozdrawiał sam marszałek Piłsudski [ZDJĘCIA]. Spłonęła tęcza na pl. Zbawiciela. Przegonili strażaków [ZDJĘCIA]. Bojówki zaatakowały skłot. Spłonął samochód. KRAKÓW: Wiec PiS. transparenty: “Kaczyński Orban = silna Europa”, “Nasz prezydent”. Kurkiewicz nie wytrzymał i wyszedł ze studia. “Atakowani są moi przyjaciele. Nie będę…” Abp Głódź broni PiS: ''Winni są nawet plag egipskich”. NOWE “Wdarli się do środka z maczetami, butelkami, pałkami” [RELACJA Z SYRENY]. Zawisza: “Żaden świstek z Ratusza” nie zatrzyma Marszu. PiS pod Wawelem. NOP: Bojkotujcie Kaczyńskiego [RELACJA NA ŻYWO]. Kard. Dziwisz: Polskę dzieli mur. Jedni mają możliwości, inni… Wielka demonstracja NOP i kibiców Śląska. 5 tysięcy [FOTO]. Czoło Marszu Niepodległości: Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę. NOWE Organizator Marszu: Marsz rozwiązany? Specjalnie są dwa zgromadzenia… Kaczyński pod pomnikiem Piłsudskiego: Są w kraju siły, które podważają polską niepodległość. Bieg Niepodległości: wygrał Gardzielewski, premier na mecie. NA ŻYWO Skandaliczne przemówienia narodowców na Agrykoli: Tęcza? Spłonął symbol zarazy. TYLKO U NAS Tak chuligani dewastują Warszawę. Na filmach widać atak m.in. na squat. Dramatyczny komentarz po zamieszkach w Warszawie. “To nie jest Europa”. “Zgromadzenie nielegalne”. Marsz idzie dalej. Ranni i zatrzymani w “Marszu Niepodległości”. Zniszczenia na trasie Marszu Niepodległości – zdjęcia. Kaczyński: są siły, które niepodległość podważają. NOWE Mieszkańcy squatu: Podczas ataku w środku były dzieci. Bojówki zaatakowały rodziny! Prezydent: Cieszmy się za tych, którzy nie zauważyli, że żyją w niepodległej Polsce. “Wdarli się do środka z maczetami, pałkami” [SYRENA]. Tak biegł Donald Tusk – zdjęcia. NA ŻYWO Niespokojnie w Warszawie. Ataki na dziennikarzy. “Smoleńsk – nie zapomnimy”. Święto w Krakowie. NA ŻYWO Atak na ambasadę Rosji w Warszawie. Szybka reakcja MSZ. NA ŻYWO Przemówienie prezesa PiS: Nasza siła to musi być wspólnota. Jeden Jarosław nie poradzi. “Mamy Niepodległą! Wyślij kartkę, wywieś flagę”. Jak zrobić zupę kalafiorową? To bardzo łatwe danie.<<
A to Polska właśnie…
Michał Waliński
11 XI 2013 r.

PS. Wszystkie zdania w powyższym, bajecznie świątecznym, kolażu są cytatami tztuw z portali: gazeta.pl. wyborcza.pl, wp. pl i Onet.pl; wydania popołudniowe i wieczorne z 11 XI 2013 r. (objąłem cały kolaż jednym cudzysłowem, futuryści mieliby radochę).
Do zobaczenia w przyszłym roku. Beze mnie.

Informacje o Michał Waliński

b. folklorysta, b. belfer, b. organizator, b. redaktor, b. wydawca, b. niemowlę, b. turysta; kochał wiele, kochał wielu, kocha wiele, kocha wielu; czasem świnia, czasem dobry człowiek, czyli świnia, ale dobry człowiek (prawie Gogol); żyje po przygodzie z rakiem (diagnoza lipiec 2009 r.) i konsekwencjami tej przygody; śledzi, analizuje i komentuje obyczajowość współczesnych Polaków; czasem uderza w klawisze filozoficzne, czasem w ironiczne, czasem liryczne, rzadziej epickie; lubi gotować, lubi fotografować; lubi czytać i pisać, lubi kino, filmy i teatr (od dawna za względu na okoliczności tylko w TV); lubi surrealizm w sztuce i w ogóle, a więc i polskość; lubi van Steena, Rembrandta, słomkowy kapelusz damy Rubensa, Schielego, impresjonistów, kobiety w swobodnych pozach w malarstwie Tintoretta; kocha M.; kocha miesięcznik "Odra", czyta regularnie "Politykę" i "Wyborczą"; ulubione radia: Dwójka i radia internetowe z muzyką klasyczną, jazzem, fado, flamenco i piosenkę literacką; lubi radio TOK FM, chociaz po godzinie czuje sie ogłuszony nadmiarem sygnałów dźwiękowych i "głosowych"; wierzy w koincydencję etyki i estetyki oraz królewnę Śnieżkę; ateistyczny agnostyk, może agnostyczny ateista; lubi słuchać
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

34 odpowiedzi na „Święto! Nasze Święto! Nasze, polskie, narodowe!

 1. columbo294 pisze:

  Originally posted by marylak:

  Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest do przebywających na rynku dzieci, które przymawiają swym rówieśnikom: Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie zawodzili. Przyszedł bowiem Jan: nie jadł ani nie pił, a oni mówią: Zły duch go opętał. Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije. a oni mówią: Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników. (Mt 11:16-19)

  Piękny cytat mówiący o przewrotności pokolenia Izraelitów za czasów Chrystusa. Nie bardzo rozumiem co ma piernik do wiatraka i ten cytat do dyskusji się tu toczącej. 🙂 Choć z drugiej strony masz rację. Jak wtedy ludzie widząc Mesjasza i jawne cuda przezeń czynione nie uwierzyli w Niego tak i teraz ludzie widząc krach tego systemu nie widzą niczego. Masz racje to zaślepienie jest takie samo. 🙂 Dlatego Biblia mówi że koniec tego świata przyjdzie niespodziewanie jak złodziej i jedynie niektórzy po znakach będą wiedzieć w jakim strumieniu czasów żyją. Originally posted by lemari:

  Minister skarbu (no chyba że akurat jest Żydem).

  Heheh jak mówił Pawlak " niech mi tu książek nie czyta ino mówi jak jest " Wszystko pięknie mój przyjacielu tylko że Ty widzisz tylko to co pewni ludzie chcą Ci pokazać. Po pierwsze minister skarbu podlega prawu Unijnemu. I cały wywód o "własności" Banku PKO BP "diabli wzięli" 😆 Zrozum że całe nasze Państwo podlega UNI łacznie z ministrem finansów który realizuje nic innego jak politykę finansową UNI. Jesteś wspaniałym teoretykiem o sporym zasobie wiedzy "wbitym" w ramy tego kto serwuje Ci informację. PSPo pierwsze Państwo Polskie tak małym pakietem akcji nie jest w stanie kontrolować PKO BP po wtóre Państwo Polskie jest pod zaborem Unii więc i tak to niczego nie zmienia. Unia ma Polskę wraz z bankiem . 😆 Pozdrawiam

  Polubienie

 2. columbo294 pisze:

  Originally posted by Medium:

  Tylko jak się bronić przed środowiskiem i bronić własne dzieci?

  Gdybym ja to wiedział….. Originally posted by Medium:

  by się w przyszłości nie zbuntowały, ani też nie zaczęły przypadkiem myśleć całkiem samodzielnie 😉

  Choć nie zgadzam się z linkiem który podałaś to zauważam że CAŁY system edukacji jest tak skonstruowany aby oduczać myślenia i polegać na gotowych schematach które ktoś nam podsunie. Tak jak piszesz nie mamy myśleć tylko słuchać.

  Polubienie

 3. marylak pisze:

  Columbo, ponieważ Ciebie (niezależnie od tematu) tylko Biblia jest w stanie przekonać – zamiast polemizować zacytuję słowa Jezusa:

  Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest do przebywających na rynku dzieci, które przymawiają swym rówieśnikom: Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie zawodzili. Przyszedł bowiem Jan: nie jadł ani nie pił, a oni mówią: Zły duch go opętał. Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije. a oni mówią: Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników. (Mt 11:16-19)

  Polubienie

 4. Medium pisze:

  Originally posted by columbo294:

  Tak naprawdę wspieramy bogate kraje Europy Zachodniej a sami klepiemy biedę.

  A dzieci uczymy w szkołach od blisko 1000 lat sztandarowej i jedynie słusznej religii, by się w przyszłości nie zbuntowały, ani też nie zaczęły przypadkiem myśleć całkiem samodzielnie 😉

  Polubienie

 5. lemari pisze:

  Originally posted by columbo294:

  karb Państwa ma tyle do powiedzenie w PKO BP co przysłowiowy Żyd za okupacji.

  Minister skarbu (no chyba że akurat jest Żydem).http://www.pkobp.pl/grupa-pko-banku-polskiego/pko-bank-polski/wladze-banku/#rada-nadzorczaOriginally posted by columbo294:

  Mając jedynie pakiet trzydziestu kilku procent Skarb Państwa UTRACIŁ kontrolę należną akcjonariuszowi większościowemu.

  http://slownikfinansowy.com/slowo/akcjonariat%20rozproszony/

  Polubienie

 6. Medium pisze:

  Originally posted by lemari:

  no chyba że akurat jest Żydem

  A jesteś? 😉

  Polubienie

 7. columbo294 pisze:

  Originally posted by lemari:

  W statucie banku jest zapis, iż poza skarbem państwa żaden akcjonariusz nie będzie mógł wykonywać prawa głosu z więcej niż 10 proc. akcji.

  Leszku nic nie rozumisz. Mając jedynie pakiet trzydziestu kilku procent Skarb Państwa UTRACIŁ kontrolę należną akcjonariuszowi większościowemu.Skarb Państwa ma tyle do powiedzenie w PKO BP co przysłowiowy Żyd za okupacji. Nie zapominaj też Leszku że gospodarka to system naczyń połączonych. Widać to zwłaszcza na styku banków i przedsiębiorstw. System bankowy w obcych rękach pozwala na drenaż kapitałowy całej gospodarki. Transfery zysków do innych krajów sięgają ponad 60 miliardów złotych rocznie. To przewyższa dwukrotnie dotacje (netto) Unii Europejskiej do naszej gospodarki, łącznie z transferami do kraju dokonanymi przez Polaków pracujących za granicą. Skonstruowano system drenażu polskiej gospodarki, ale też transferu kapitału ludzkiego i dóbr na rzecz bogatych krajów Unii Europejskiej. Tak naprawdę wspieramy bogate kraje Europy Zachodniej a sami klepiemy biedę.

  Polubienie

 8. Medium pisze:

  Originally posted by columbo294:

  A wystarczy zrobić tak jak my, wyrzucić telewizor a włączyć myślenie.

  Tylko jak się bronić przed środowiskiem i bronić własne dzieci?

  Polubienie

 9. columbo294 pisze:

  Originally posted by lemari:

  przecież samorządy nie mają żadnych własnych pieniędzy.

  No skąd mają miec skoro firmy zagraniczne zwalnia się z podatków a własne krajowe zarżnęło się właśnie tym podatkiem. Originally posted by lemari:

  PKO BPChyba nie zdajesz sobie sprawy jak wyglądał nasz system bankowy na początku lat '90

  PKO Bank Polski – Skarb Państwa, posiada w nim 31,39 % udziałów. 😆 Akcje posiadają ponadto inwestorzy indywidualni i instytucjonalni, przy czym ING Otwarty Fundusz Emerytalny (nie polskie) posiada 5,17% udziału w kapitale zakładowym, AVIVA (nie polskie) Otwarty Fundusz Emerytalny posiada 6,72 %, a pozostali akcjonariusze – 56,72%. (też nie polskie). To tylko jak widzisz szumna nazwa. Pakiet kontrolny PKO BP jest gdzieś lecz niewiadomo gdzie jak śpiewał Zbigniew Wodecki 😀 Originally posted by Medium:

  Coraz bardziej Cię lubię columbo294 🙂

  I z wzajemnością 🙂 Choć raczej z naszymi poglądami jesteśmy w mniejszości 😆 Szkoda że ludzie nie rozumieją że są dookoła manipulowani przez środki masowego przekazu co całkowicie zaburza ich zdolność oceny sytuacji. A wystarczy zrobić tak jak my, wyrzucić telewizor a włączyć myślenie. Pozdrawiam

  Polubienie

 10. lemari pisze:

  Originally posted by columbo294:

  Pakiet kontrolny PKO BP jest gdzieś lecz niewiadomo gdzie jak śpiewał Zbigniew Wodecki

  Pudło:

  W statucie banku jest zapis, iż poza skarbem państwa żaden akcjonariusz nie będzie mógł wykonywać prawa głosu z więcej niż 10 proc. akcji.

  Jest jeszcze państwowy BGK.

  Polubienie

 11. lemari pisze:

  Originally posted by columbo294:

  Koszt inwestycji 100 000 zotych. Unia daje 30 000. Warunkiem aby Unia dała 30 000 zł jest wkład własny gminy w wysokości 70 000 zł . Gmina oczywiście nie ma pieniędzy aby wywalić na remont mostu więc…..BIERZE KREDYT.

  Lepiej jest brać kredyt w wysokości 70000 niż 100000, przecież samorządy nie mają żadnych własnych pieniędzy. Mają tylko to zabierze się podatnikom.Most, kanalizacja, drogi to są pożyteczne projekty. Ale są gminy które popadły w gigantomanie i pobudowały akwaparki czy sale widowiskowo-sportowe.Originally posted by columbo294:

  Nie w Banku Polskim bo takiego nie ma.

  PKO BPChyba nie zdajesz sobie sprawy jak wyglądał nasz system bankowy na początku lat '90

  Polubienie

 12. Medium pisze:

  Originally posted by columbo294:

  Mnie nie interesuje czy "udała się mu kariera " czy też nie. Oceniam wartość jego wypowiedzi i to jest dla mnie istotne.

  Dla mnie słowo kariera ma wydźwięk wyłącznie pejoratywny. Co innego sukces.Originally posted by columbo294:

  Projekt Unijny na odbudowę mostu. Koszt inwestycji 100 000 zotych. Unia daje 30 000. Warunkiem aby Unia dała 30 000 zł jest wkład własny gminy w wysokości 70 000 zł . Gmina oczywiście nie ma pieniędzy aby wywalić na remont mostu więc…..BIERZE KREDYT. Nie w Banku Polskim bo takiego nie ma. Odsetki kredytu przekroczą dotację Unijną I takie robimy "biznesy" które CAŁKOWICIE uzależniają nas od Banków które pożyczają nam pieniądze.

  Coraz bardziej Cię lubię columbo294 :)Most to jeszcze idea, ale to, co przeprowadzono w parku w moim mieście spowodowało, że przestałam lubić moją okolicę.Originally posted by columbo294:

  Czy wiesz Bogna że w miejcu gdzie mieszkam jest rafineria ropy która powstała jako pierwsza na świecie …… i jako pierwsza na świecie ZBANKRUTOWAŁA. Czy wiesz że niedaleko mojego domu mogę czerpac ropę wiadrem wprost z ziemi a my zmuszeni jesteśmy kupować ropę z zagranicy ??? Czy wiesz że WSZYSTKIE Polskie cukrownie upadły a my kupujemy cukier z zagranicy ??? Czy wiesz że ogromne majątki ziemskie które niegdyś były Państwowe teraz są w rękach kapitału zagranicznego ???

  No niestety, wielki skok zachodu na wschód dokładnie takie miał cele. A teraz stawia się na świecznikach jako zbawicieli ewidentnych zdrajców, oszustów mianuje filantropami i dopuszcza do polityki.

  Polubienie

 13. columbo294 pisze:

  Originally posted by glosameryki:

  Nie musialam ogladac. Wystarczylo mi nazwisko Alan Watt.

  To nie dobrze że nie oglądnełaś…Mądrość Syracha 11:7-8

  Nie oskarżaj, zanim dokładnie nie zbadasz, najpierw zastanów się, a dopiero potem udzielaj nagany. Nie odpowiadaj, zanim nie wysłuchasz…..

  Mnie nie interesuje czy "udała się mu kariera " czy też nie. Oceniam wartość jego wypowiedzi i to jest dla mnie istotne. Originally posted by iambogna:

  Zapomniales, Grzegorzu, wspomniec o tych miliardowych dotacjach z Unii – ktore musza strasznie doskwierac zatroskanym o honor ojczyzny patriotom? 😉

  Nie zapomniałem. To całkiem inny temat. O wiele bardziej obszerny. Powiem w skrócie że Unia nie daje nikomu pieniędzy za darmo :)Właśnie płacimy WSZYSCY Grecji albowiem ich politycy przetrwonili pieniądze http://www.youtube.com/watch?v=G45d9qzRefg Podam również przykład z wioski w której mieszkam. Projekt Unijny na odbudowę mostu. Koszt inwestycji 100 000 zotych. Unia daje 30 000. Warunkiem aby Unia dała 30 000 zł jest wkład własny gminy w wysokości 70 000 zł . Gmina oczywiście nie ma pieniędzy aby wywalić na remont mostu więc…..BIERZE KREDYT. Nie w Banku Polskim bo takiego nie ma. Odsetki kredytu przekroczą dotację Unijną 🙂 I takie robimy "biznesy" które CAŁKOWICIE uzależniają nas od Banków które pożyczają nam pieniądze. Polecam zajrzeć tutaj http://www.youtube.com/watch?v=t2-7iUZUFQ4 . Mówienie że Polska bierze więcej niż daje jest conajmniej niestosowne 🙂 Chciałbym zauważyć również że Unia spowodowła upadek Polskich firm "wpychając" w to miejsce swoje firmy. Czy wiesz Bogna że w miejcu gdzie mieszkam jest rafineria ropy która powstała jako pierwsza na świecie …… i jako pierwsza na świecie ZBANKRUTOWAŁA. Czy wiesz że niedaleko mojego domu mogę czerpac ropę wiadrem wprost z ziemi a my zmuszeni jesteśmy kupować ropę z zagranicy ??? Czy wiesz że WSZYSTKIE Polskie cukrownie upadły a my kupujemy cukier z zagranicy ??? Czy wiesz że ogromne majątki ziemskie które niegdyś były Państwowe teraz są w rękach kapitału zagranicznego ??? Mógłbym tak wymieniac w nieskończoność.

  Polubienie

 14. Medium pisze:

  Co do historii, tak, masz rację, tylko martwią mnie jej krótkie, całkiem współczesne ramy czasowe.Cofnijmy się przynajmniej 250 lat wstecz.

  Polubienie

 15. lemari pisze:

  Originally posted by Medium:

  Ale stadion mam blisko:

  Są też tacy, którzy interesują się historią i problemami współczesnymi:https://www.google.pl/search?q=szechter+kibice&client=opera&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ZimFUrD4BqiY4gTz8oGYDw&ved=0CDsQsAQ😉

  Polubienie

 16. Medium pisze:

  Originally posted by lemari:

  Obecna też, nie tylko poprzednia.

  Czy ja wiem, może też. Mass mediów (radio i TV) nie obserwuję. Na wp-onet-gazeta-interia też rzadko bywam. Ale stadion mam blisko:http://my.opera.com/Medium/albums/show.dml?id=15245982

  Polubienie

 17. lemari pisze:

  Originally posted by MichałWaliński:

  A "kibole"? Nobilitowała ich poczynania poprzednia ekipa rządowa.

  Obecna też, nie tylko poprzednia.Kidawa-Błońska ręczyła na piśmie za "starucha".

  Polubienie

 18. Medium pisze:

  Originally posted by iambogna:

  Zapomniales, Grzegorzu, wspomniec o tych miliardowych dotacjach z Unii – ktore musza strasznie doskwierac zatroskanym o honor ojczyzny patriotom?

  Uwikłanie w magiczny system dotacji (i należności!) nie ma dziś nic wspólnego ani z ojczyzną, ani tym bardziej z honorem.Originally posted by glosameryki:

  Nie udala mu sie kariera naukowa na kilku pod rzad uczelniach, to sie przerzucil na pisanie teoriospiskowych ksiazek.

  Wszystko zależy od kąta widzenia. Każdy system daje jakiś odsetek ludzi nieprzystosowanych i zbuntowanych. Nieudana kariera akurat nie jestem miernikiem mądrości ani testem intelektu, raczej świadczy o braku… pokory.

  Polubienie

 19. iambogna pisze:

  Originally posted by columbo294:

  Czyż definicja protektoratu nie pasuje lepiej do naszej sytuacji ??? Skoro nie mamy suwerenności to co tu świętować???

  Zapomniales, Grzegorzu, wspomniec o tych miliardowych dotacjach z Unii – ktore musza strasznie doskwierac zatroskanym o honor ojczyzny patriotom? 😉

  Polubienie

 20. glosameryki pisze:

  Originally posted by columbo294:

  Proszę sobie obejrzeć materiał w linku.

  Nie musialam ogladac. Wystarczylo mi nazwisko Alan Watt. Nie nazwe go nawet nawiedzonym oszolomem, bo zbyt dobrze zarabia na tych swoich rewelacjach, zeby go usprawiedliwiac zaburzeniami w mysleniu. To samo dotyczy calej armii teoriospiskowych "wyzwolicieli ludzkosci". Jednego takiego znam nawet osobiscie. Nie udala mu sie kariera naukowa na kilku pod rzad uczelniach, to sie przerzucil na pisanie teoriospiskowych ksiazek. Ida jak swieze buleczki – bo amatorow taniej sensacji nigdzie – jak widac – nie brakuje :down:

  Polubienie

 21. columbo294 pisze:

  Zresztą co tu świętować jak Polska straciła suwerenność po wejściu do uniji europskiej. Oto definicja suwerennośći

  Suwerenność – zdolność do samodzielnego, niezależnego od innych podmiotów, sprawowania władzy politycznej nad określonym terytorium, grupą osób lub samym sobą. Suwerenność państwa obejmuje niezależność w sprawach wewnętrznych i zewnętrznych.

  Jak wiemy nasza polityka uzależniona jest od stanowiska Uni. Można zaskarżyć każdą decyzję naszego Państwa do Sądu Unijnego i Sąd ten może ukarać Państwo za niestosowanie się do Unijnych przepisów. A oto definicja protektoratu

  Protektorat (z łac. protectio = 'osłona') – jedna z form zależności politycznej, w której państwo posiadające własny ustrój uzależnione jest w swej polityce od państwa silniejszego (protektora). Protektorat zachowuje jako kraj niektóre swoje instytucje, rząd i administrację, ale znajduje się pod kontrolą obcego państwa, które prowadzi jego sprawy zewnętrzne np. politykę zagraniczną i gospodarczą.Często protektorat był wynikiem kolonializmu, a zależność ta była często oparta na nierównoprawnej umowie międzynarodowej narzuconej przez mocarstwo kolonialne.

  Czyż definicja protektoratu nie pasuje lepiej do naszej sytuacji ??? Skoro nie mamy suwerenności to co tu świętować???Pozdrawiam

  Polubienie

 22. Medium pisze:

  Originally posted by columbo294:

  To ja pytam przepraszam po co ja płace podatki na wojsko , policję straż miejską , straż graniczną itd skoro służby te nie potrafią zadbać o spokój w państwie.

  Dobre pytanie!Niektóre 'zaniedbania' wydają się nawet celowe i polityczne zgodne z wszechmediami światowymi.http://opolczykpl.wordpress.com/2013/11/10/11-11-swieto-i-marsz-niepodleglosci-w-zniewolonym-unijnym-baraku-czyli-hutzpa-do-kwadratu/Originally posted by opolczyk:

  – Świętowanie niepodległości akurat 11.11 jest pozbawione kompletnie sensu. Polska nie odzyskała w tym dniu niepodległości. Przypatrzmy się poniższej chronologii:- 7 października 1918 – ogłoszenie niepodległości Polski przez Radę Regencyjną, – 23 października 1918 – powołanie rządu Józefa Świeżyńskiego, – 6 na 7 listopada 1918 – powstanie w Lublinie Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej z Ignacym Daszyńskim na czele (rząd PPS).

  Polubienie

 23. columbo294 pisze:

  To ci się Medium dostało od Głosu z Ameryki 😆 No cóż nie znam się na polityce i nie chce się znać ale pozwólcie że wyrażę swoje zdanie w tym temacie. Medium poruszyła ciekawy wątek. Otóż bojówki które wywołały zamieszki były zorganizowane. To tylko narzędzie w rękach polityków. Zauważcie że przecież wszyscy wiedzieli że co rok jest zadyma. To ja pytam przepraszam po co ja płace podatki na wojsko , policję straż miejską , straż graniczną itd skoro służby te nie potrafią zadbać o spokój w państwie. W Ameryku takich zapewne by raz dwa wyeliminowano. Zapewne komuś bardzo zależało żeby takie zamieszki zaistniały. Zawsze można przecież tym faktem "ugrać" zwiększenie władzy dla policji , ograniczyć prawa normalnym ludzią. To wszystko gra polityczna a nazywa się to SZOK I TRWOGA .Proszę sobie obejrzeć materiał w linku.Pozdrawiam

  Polubienie

 24. Medium pisze:

  Originally posted by glosameryki:

  (co ma jedno do drugiego?)

  Dowierzanie przekazom.

  Polubienie

 25. 16Siko15rek pisze:

  Wychodzi na to, że "kibole" są jak Alkaida i jak Biblia.

  Polubienie

 26. iambogna pisze:

  :yikes: "Nie bluznij, Waszmość, panie Michale!" (bo jeszcze ktos Cie pozwie za obraze "uczuc religijnych").

  Polubienie

 27. Medium pisze:

  Originally posted by glosameryki:

  Spiskowa "amerykanologia" ma co prawda duze powodzenie w Internecie – jak kazda odpowiednio sensacyjna bzdura

  Dokładnie tak, jak Biblia, nieprawdaż?

  Polubienie

 28. glosameryki pisze:

  Originally posted by Medium:

  Dokładnie tak jak USA Alkaidę.

  Bardzo prosze nie opowiadac glupot. Spiskowa "amerykanologia" ma co prawda duze powodzenie w Internecie – jak kazda odpowiednio sensacyjna bzdura – ale nie kazda niedorzecznosc trzeba od razu powtarzac i rozpowszechniac. :down:

  Polubienie

 29. glosameryki pisze:

  Originally posted by Medium:

  Dokładnie tak, jak Biblia, nieprawdaż?

  ??????????????????????????????? (co ma jedno do drugiego?)

  Polubienie

 30. Medium pisze:

  Originally posted by MichałWaliński:

  Niestety, państwo jakby lekceważy tego demona.

  A może odwrotnie, wykorzystuje? ↓Originally posted by MichałWaliński:

  A "kibole"? Nobilitowała ich poczynania poprzednia ekipa rządowa.

  Dokładnie tak jak USA Alkaidę.

  Polubienie

 31. 16Siko15rek pisze:

  Obawiam się o to samo. Niestety, państwo jakby lekceważy tego demona. Państwo proponuje społeczeństwu dwie wersje obchodów 11 XI: sztucznie "radosną", z kwiatkiem w butonierce (dobrze, że bez orła z czekolady) i sportową, ściślej – biegową. A to jest jakas groteskowa powtórka ze scenariuszy obchodów z doby PRL. Mój wczorajszy wpis (będzie uzupełniony o dzisiejsze tytuły) jest wyrazem mojego głębokiego i autentycznego niepokoju. To, co się dzieje przy takich okazjach, jest wynikiem "doraźnego" i zawłaszczającego traktowania demokracji przez partie władzy. A "kibole"? Nobilitowała ich poczynania poprzednia ekipa rządowa.

  Polubienie

 32. iambogna pisze:

  Ogorkowa jest OK, poprosze bez wkladki, Mr. chef :chef: A tak calkiem powaznie, to nie wyglada mi to na "zwykle" chuliganskie wybryki. Obawiam sie, ze w Polsce obudzil sie bardzo grozny demon faszyzmu. I ze nie da sie go przypisac wylacznie prymitywnym "kibolom" i sfrustrowanym bezrobociem absolwentom reformowanych na wszelkie mozliwe sposoby szkol wszystkich szczebli.Z malpiej ciekawosci zaabonowalam sobie na trzy miesiace nowa telewizje "Republika"… :right: I wlasnym uszom nie wierze, co za brednie wygaduja tam skadinad inteligentni, wyksztalceni i dobrze w III RP sytuowani ludzie w wieku mocno juz dojrzalym. Parafrazujac pewnego klasyka, mozna by to nazwac "starcza choroba prawicowosci". Niestety, na zarazenie podatna jest takze mlodziez, ktora nie pamieta siermieznych czasow przed-unijnych i daje soba manipulowac nawiedzonym obroncom rozlicznych swietych szancow "zagrozonej polskosci".

  Polubienie

 33. 16Siko15rek pisze:

  Originally posted by iambogna:

  A na dobitke jeszcze ta zupa kalafiorowa… Jedna z niewielu, ktorych nie trawie!:yuck:

  Następnym razem będzie ogórkowa. Z wkładką.

  Polubienie

 34. iambogna pisze:

  A na dobitke jeszcze ta zupa kalafiorowa… Jedna z niewielu, ktorych nie trawie!:yuck:

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s