Zuzanna i starcy. Dziewczyny i chłopcy

"Zuzanna i starcy w reżyserii Leszka Mądzika to najnowsza propozycja Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Historia Zuzanny to opowieść o erogenności kobiecego piękna i wdzięku, które budzą w mężczyznach potrzebę zdobywania i posiadania ciała kobiety.
Premiera już 19 kwietnia br. o godz. 19:00 na Świebodzkim we Wrocławiu.
Muzykę do przedstawienia napisał Jan A.P. Kaczmarek – jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie kompozytorów muzyki filmowej i teatralnej. Autor muzyki do ponad pięćdziesięciu filmów długometrażowych i dokumentalnych, laureat Oscara za muzykę do filmu Marzyciel. Twórca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk.
Scenariusz, reżyseria, scenografia i kostiumy: Leszek Mądzik
Muzyka: Jan A. P. Kaczmarek
Obsada: Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Aneta Piorun, Artur Borkowski, Mateusz Kowalski, Radomir Piorun, Krzysztof Roszko, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk." – informuje studencki portal z Wrocławia (http://wroclaw.dlastudenta.pl/teatr/artykul/Juz_w_piatek_premiera_Zuzanny_i_starcow,93975.html)

Łezka się w oku zakręciła, bo na "Zuzannę" do bliskiego sercu Wrocławia nie pojadę, a lubiłem bywać na Świebockim. Kiedyś się stamtąd do dziewczyny, do Łodzi, jeździło. Znacznie później na Świebocki do teatru na znakomite spektakle się chodziło (m. in. Lupy).

Łezka się w oku zakręciła także na wspomnienie listopadowych prób i listopadowego wieczoru ze świecami, z poezją, teatrem,kabaretem, Jackiem Cyganem i innymi znakomitymi gośćmi w auli sosnowieckiej "Plater". Było to w 2007 roku.

23 listopada 2007 roku odbył się finał jubileuszowego XV Ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza O Laur Plateranki dla uczniów szkół średnich zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski i miłośników poezji z II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu.

Szkolny Teatr Nasz wystawił spektakl według S. Grochowiaka pt. Zuzanna i starcy. Poemat przewrotny.
Scenariusz: Małgorzata Targońska, Anna Zdankiewicz z kl. 3aa.


Reżyseria: Małgorzata Targońska, Anna Zdankiewicz z kl. 3aa oraz Kamila Kania z kl. 2f.

Muzyka do spektaklu: Krzysztof Pankiewicz z Zespołu Szkół Technicznych w Sosnowcu, VIII Liceum Profilowane.

Wystąpili: Paulina Kurek z kl. 1a, Ewelina Długołęcka, Wawrzyniec Ordziniak, Patrycja Mochacka z kl. 1d,


Ola Krogulska, Kasia Buras, Patrycja Szczepanik, Patrycja Minecka, Dominika Solipiwko, Kamila Kania, Daniel Wilczek z kl. 2f,

Małgorzata Targońska, Anna Zdankiewicz z kl. 3aa (opiekun Teatru – niżej podpisany).

Wszystkich aktorów i twórców Teatru Naszego z sosnowieckiego Liceum zwanego "Plater" serdecznie pozdrawiam.

Informacje o Michał Waliński

b. folklorysta, b. belfer, b. organizator, b. redaktor, b. wydawca, b. niemowlę, b. turysta; kochał wiele, kochał wielu, kocha wiele, kocha wielu; czasem świnia, czasem dobry człowiek, czyli świnia, ale dobry człowiek (prawie Gogol); żyje po przygodzie z rakiem (diagnoza lipiec 2009 r.) i konsekwencjami tej przygody; śledzi, analizuje i komentuje obyczajowość współczesnych Polaków; czasem uderza w klawisze filozoficzne, czasem w ironiczne, czasem liryczne, rzadziej epickie; lubi gotować, lubi fotografować; lubi czytać i pisać, lubi kino, filmy i teatr (od dawna za względu na okoliczności tylko w TV); lubi surrealizm w sztuce i w ogóle, a więc i polskość; lubi van Steena, Rembrandta, słomkowy kapelusz damy Rubensa, Schielego, impresjonistów, kobiety w swobodnych pozach w malarstwie Tintoretta; kocha M.; kocha miesięcznik "Odra", czyta regularnie "Politykę" i "Wyborczą"; ulubione radia: Dwójka i radia internetowe z muzyką klasyczną, jazzem, fado, flamenco i piosenkę literacką; lubi radio TOK FM, chociaz po godzinie czuje sie ogłuszony nadmiarem sygnałów dźwiękowych i "głosowych"; wierzy w koincydencję etyki i estetyki oraz królewnę Śnieżkę; ateistyczny agnostyk, może agnostyczny ateista; lubi słuchać
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s