Kroniki skundlonych obyczajów (XV). Habemus…

Mike tyson, legenda światowego boksu, pożeracz żywych męskich uszu i damskich kształtów, pensjonariusz zakładów karnych, aktor, piosenkarz, znawca historii Polski i celebryta ukazał się wczoraj (28 IV 2012 r.) swoim wyznawcom na balkonie Pałacu Bonerowskiego w Krakowie.
Pojawienie się Mike'a na balkonie interpretowane jest w kategoriach cudu, nie wiadomo bowiem, jak Tyson przeskoczył z limuzyny na balkon, gdyż tłum zatarasował kompletnie drogę do wejścia Pałacu. …

"Bestia" błogosławił cały w bieli, na tle balkonowej girlandy białych róż i białych pałacowych framug. Limuzyna też była biała.

Badacze odnotowali liczne inne cuda Tysona, np. cudownie wysokie alimenty wypłacane drugiej małżonce, które z 6,5 miliona zielonych wzrosną niebawem do 9 milionów.

Wierni nie zdążyli odśpiewać Tysonowi "Barki", gdyż bokser po prostu zniknął po kilkudziesięciu sekundach. Kolejny cud?

Schizmatycy domagają się, aby Polaków błogosławił tylko Polak, koniecznie Biały.
Gołota, wróć!

Informacje o Michał Waliński

b. folklorysta, b. belfer, b. organizator, b. redaktor, b. wydawca, b. niemowlę, b. turysta; kochał wiele, kochał wielu, kocha wiele, kocha wielu; czasem świnia, czasem dobry człowiek, czyli świnia, ale dobry człowiek (prawie Gogol); żyje po przygodzie z rakiem (diagnoza lipiec 2009 r.) i konsekwencjami tej przygody; śledzi, analizuje i komentuje obyczajowość współczesnych Polaków; czasem uderza w klawisze filozoficzne, czasem w ironiczne, czasem liryczne, rzadziej epickie; lubi gotować, lubi fotografować; lubi czytać i pisać, lubi kino, filmy i teatr (od dawna za względu na okoliczności tylko w TV); lubi surrealizm w sztuce i w ogóle, a więc i polskość; lubi van Steena, Rembrandta, słomkowy kapelusz damy Rubensa, Schielego, impresjonistów, kobiety w swobodnych pozach w malarstwie Tintoretta; kocha M.; kocha miesięcznik "Odra", czyta regularnie "Politykę" i "Wyborczą"; ulubione radia: Dwójka i radia internetowe z muzyką klasyczną, jazzem, fado, flamenco i piosenkę literacką; lubi radio TOK FM, chociaz po godzinie czuje sie ogłuszony nadmiarem sygnałów dźwiękowych i "głosowych"; wierzy w koincydencję etyki i estetyki oraz królewnę Śnieżkę; ateistyczny agnostyk, może agnostyczny ateista; lubi słuchać
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s