Zostań liderem

„Be Leader in Erection”

– mignęło mi w reklamie telewizyjnej.

Powstała pewnie nowa Szkoła Liderów – pomyślałem.

Informacje o Michał Waliński

b. folklorysta, b. belfer, b. organizator, b. redaktor, b. wydawca, b. niemowlę, b. turysta; kochał wiele, kochał wielu, kocha wiele, kocha wielu; czasem świnia, czasem dobry człowiek, czyli świnia, ale dobry człowiek (prawie Gogol); żyje po przygodzie z rakiem (diagnoza lipiec 2009 r.) i konsekwencjami tej przygody; śledzi, analizuje i komentuje obyczajowość współczesnych Polaków; czasem uderza w klawisze filozoficzne, czasem w ironiczne, czasem liryczne, rzadziej epickie; lubi gotować, lubi fotografować; lubi czytać i pisać, lubi kino, filmy i teatr (od dawna za względu na okoliczności tylko w TV); lubi surrealizm w sztuce i w ogóle, a więc i polskość; lubi van Steena, Rembrandta, słomkowy kapelusz damy Rubensa, Schielego, impresjonistów, kobiety w swobodnych pozach w malarstwie Tintoretta; kocha M.; kocha miesięcznik "Odra", czyta regularnie "Politykę" i "Wyborczą"; ulubione radia: Dwójka i radia internetowe z muzyką klasyczną, jazzem, fado, flamenco i piosenkę literacką; lubi radio TOK FM, chociaz po godzinie czuje sie ogłuszony nadmiarem sygnałów dźwiękowych i "głosowych"; wierzy w koincydencję etyki i estetyki oraz królewnę Śnieżkę; ateistyczny agnostyk, może agnostyczny ateista; lubi słuchać
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Zostań liderem

  1. 16Siko15rek pisze:

    Mój nieżyjący Ojciec opowiadał mi, że nauczyciel historii w przedwojennym sosnowieckim "Prusie" nauczał ich o pierwszej wolnej erekcji, drugiej wolnej erekcji, a nawet trzeciej wolnej erekcji. Niby nie ma w tym nic szczególnego, bo kolejne wolne erekcje dzielił spory rozdział czasu, ale…Czy uczniowie zdawali sobie sprawę z oksymoronicznej sprzeczności tkwiącej w tym związku frazeologicznym?Nb. "Prus" to szkoła z tradycja, ale nasze ogólniaki cieńko ostatnio przędą.

    Polubienie

  2. anonymous pisze:

    Krzysztof Laskowski writes:To dobre, Panie Profesorze. Gdy generał Douglas MacArthur postanowił wystartować w wyborach prezydenckich, Japończycy powitali go transparentem z napisem "We are praying for MacArthur's erection". Bolesne skutki nierozróżniania "l" i "r".

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s