Z przepowiedni prof. J. Staniszkis

Pani Profesor, wylawszy wiadro zimnej wody na rozpalone sukcesem głowy Premiera Tuska i "PO-wców" (choć może to nie była woda, a co innego), znowu przepowiada: …

"Równocześnie spokojne przyjrzenie się drużynie, którą do sejmu wprowadził PiS pozwala dostrzec, że są tam ludzie znacznie bardziej kompetentni niż poprzednio. I co najważniejsze bardziej samodzielni i aktywni, bo wiedzą, po co tam poszli. Już dziś Jan Tomaszewski (słynny bramkarz, dziś poseł PiS) zaczął realizować swoją wizję naprawy PZPN. Grupa posłów z dawnego CBA będzie energicznej i skuteczniej realizować kontrolną rolę sejmu – także wobec rządu. Posłowie-prawnicy są gwarancją, że PiS będzie walczył o maksimum suwerenności przy "europeizacji" konstytucji: choćby na poziomie jaki zagwarantowali sobie Niemcy. I mam nadzieję, że Prezydent Komorowski będzie takiej opcji sprzyjał.

A Palikot, w sytuacji, gdy media (dopiero teraz!) zaczynają pisać o miałkości jego przesłania i drużyny, zostanie zmieciony przez powagę wyzwań stojących przed Polską!"
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Palikot-traci-grunt-pod-nogami-Zostanie-zmieciony,wid,13890350,komentarz.html

PZPN pod przywództwem Laty od zawsze mi się nie podoba. Ale niejaki J. Tomaszewski, słynny bramkarz – jako kandydat na posła i już jako poseł – zdążył się parę razy skompromitować.

Zacytowany wyżej fragment jest podsumowaniem – jak zawsze wnikliwej w wypadku Pani Profesor – analizy bieżącej sytuacji polityczno-społecznej w Polsce. Co do samej analizy – można jedynie pogratulować socjologicznego obiektywizmu i dystansu! Wielka Polska Szkoła Socjologii w grobach się przewraca.

Urzeka wysoki poziom współczynnika humanistycznego w tej wypowiedzi.

Swoją drogą ciekawe, jak by się zachował dzisiaj prof. Stefan Czarnowski? Albo prof. Florian Znaniecki? Obaj pewnie by ślęczeli nad kolejny pracami naukowymi. Nie rozpraszałby ich jakiś tam Palikot… Znaniecki, skądinąd, jest autorem jednej zweryfikowanej przez czas przepowiedni.

Kiedy czytam podsumowanie wypowiedzi J. Staniszkis dla "WP, jakieś ciarki nieprzyjemne po plecach mnie przechodzą. Zaczynam się bać sił, które "zmiotą" wszystko i wszystkich, które Polskę (mój kraj) tak zamiotą, że aż same się zmiotą.

Kończę. Łyknę jakąś walerianę na uspokojenie nerwów. Albo pogłaskam kota.

Zapomniałem, nie mam kota. Ale mam wizję.

Informacje o Michał Waliński

b. folklorysta, b. belfer, b. organizator, b. redaktor, b. wydawca, b. niemowlę, b. turysta; kochał wiele, kochał wielu, kocha wiele, kocha wielu; czasem świnia, czasem dobry człowiek, czyli świnia, ale dobry człowiek (prawie Gogol); żyje po przygodzie z rakiem (diagnoza lipiec 2009 r.) i konsekwencjami tej przygody; śledzi, analizuje i komentuje obyczajowość współczesnych Polaków; czasem uderza w klawisze filozoficzne, czasem w ironiczne, czasem liryczne, rzadziej epickie; lubi gotować, lubi fotografować; lubi czytać i pisać, lubi kino, filmy i teatr (od dawna za względu na okoliczności tylko w TV); lubi surrealizm w sztuce i w ogóle, a więc i polskość; lubi van Steena, Rembrandta, słomkowy kapelusz damy Rubensa, Schielego, impresjonistów, kobiety w swobodnych pozach w malarstwie Tintoretta; kocha M.; kocha miesięcznik "Odra", czyta regularnie "Politykę" i "Wyborczą"; ulubione radia: Dwójka i radia internetowe z muzyką klasyczną, jazzem, fado, flamenco i piosenkę literacką; lubi radio TOK FM, chociaz po godzinie czuje sie ogłuszony nadmiarem sygnałów dźwiękowych i "głosowych"; wierzy w koincydencję etyki i estetyki oraz królewnę Śnieżkę; ateistyczny agnostyk, może agnostyczny ateista; lubi słuchać
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s