Dr Kliczko obija mgr. in spe Adamka


Do tej walki komentatorzy wszelkiej maści dorobili niezłą ideologię. Wypowiedział się nawet tak wybitny fachowiec od boksu, jak Jarosław Kaczyński ("Adamek to taki polski bokser").

Wielu widziało w Adamku mistrza świata w kategorii Kliczki. Jakże srodze się zawiedli!

Dr Witalij Kliczko miłosiernie i z gracją obijał gębę mgr. in spe Tomasza Adamka. Tak, miłosiernie, bo mógł posłać pretendenta na dechy już w pierwszej rundzie.

Kiedy Adamek zrobi magisterium (nie wiem, czy ma maturę), szanse powinny się wyrównać. Kiedy zrozbi doktorat, Kliczko będzie już na emeryturze. Tym lepiej!

Po walce wielu zadawało sobie pytanie: dlaczego?

Kiedy ujrzałem na zdjęciach zmasakrowaną twarz Adamka, pomyślałem, że może warta jest tych 10. milionów.

PS. Walki nie oglądałem i nie chodzi o te 39.90 zł za wejście w odpowiedni kanał. Moja fascynacja boksem skończyła sie dawno temu, w czasach, kiedy kariery pokończyli tacy wspaniali technicy, jak Drogosz, Pietrzykowski i Kulej. No i Cassius Clay vel Muhammad Ali!

Informacje o Michał Waliński

b. folklorysta, b. belfer, b. organizator, b. redaktor, b. wydawca, b. niemowlę, b. turysta; kochał wiele, kochał wielu, kocha wiele, kocha wielu; czasem świnia, czasem dobry człowiek, czyli świnia, ale dobry człowiek (prawie Gogol); żyje po przygodzie z rakiem (diagnoza lipiec 2009 r.) i konsekwencjami tej przygody; śledzi, analizuje i komentuje obyczajowość współczesnych Polaków; czasem uderza w klawisze filozoficzne, czasem w ironiczne, czasem liryczne, rzadziej epickie; lubi gotować, lubi fotografować; lubi czytać i pisać, lubi kino, filmy i teatr (od dawna za względu na okoliczności tylko w TV); lubi surrealizm w sztuce i w ogóle, a więc i polskość; lubi van Steena, Rembrandta, słomkowy kapelusz damy Rubensa, Schielego, impresjonistów, kobiety w swobodnych pozach w malarstwie Tintoretta; kocha M.; kocha miesięcznik "Odra", czyta regularnie "Politykę" i "Wyborczą"; ulubione radia: Dwójka i radia internetowe z muzyką klasyczną, jazzem, fado, flamenco i piosenkę literacką; lubi radio TOK FM, chociaz po godzinie czuje sie ogłuszony nadmiarem sygnałów dźwiękowych i "głosowych"; wierzy w koincydencję etyki i estetyki oraz królewnę Śnieżkę; ateistyczny agnostyk, może agnostyczny ateista; lubi słuchać
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s