Niemoc

Fizyczna niemoc od paru tygodni.

Nie chce się do komputera. Do bloga. Do Scribda (dziesiątki tekstów ciągle czekają na powtórne – elektroniczne – narodziny. …

Czasem klimaty jak z Verlaine'a, Baudelaire'a.

A może rzeczywiście – jak to określił/a dzisiaj pewien/na Sympatyczny/a Czytelnik/Sympatyczna Czytelniczka, oczywiście anonimowo – debilem jestem?

Ktoś jest debilem. ktoś jest motylem.

Wsio rawno, job twoja mat' szcipawica! Ja żdu atwieta kak sałowiej lieta.

Informacje o Michał Waliński

b. folklorysta, b. belfer, b. organizator, b. redaktor, b. wydawca, b. niemowlę, b. turysta; kochał wiele, kochał wielu, kocha wiele, kocha wielu; czasem świnia, czasem dobry człowiek, czyli świnia, ale dobry człowiek (prawie Gogol); żyje po przygodzie z rakiem (diagnoza lipiec 2009 r.) i konsekwencjami tej przygody; śledzi, analizuje i komentuje obyczajowość współczesnych Polaków; czasem uderza w klawisze filozoficzne, czasem w ironiczne, czasem liryczne, rzadziej epickie; lubi gotować, lubi fotografować; lubi czytać i pisać, lubi kino, filmy i teatr (od dawna za względu na okoliczności tylko w TV); lubi surrealizm w sztuce i w ogóle, a więc i polskość; lubi van Steena, Rembrandta, słomkowy kapelusz damy Rubensa, Schielego, impresjonistów, kobiety w swobodnych pozach w malarstwie Tintoretta; kocha M.; kocha miesięcznik "Odra", czyta regularnie "Politykę" i "Wyborczą"; ulubione radia: Dwójka i radia internetowe z muzyką klasyczną, jazzem, fado, flamenco i piosenkę literacką; lubi radio TOK FM, chociaz po godzinie czuje sie ogłuszony nadmiarem sygnałów dźwiękowych i "głosowych"; wierzy w koincydencję etyki i estetyki oraz królewnę Śnieżkę; ateistyczny agnostyk, może agnostyczny ateista; lubi słuchać
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Niemoc

 1. 16Siko15rek pisze:

  "…Nikt zdrowy na umyśle nie gniewa się na naturę." (Seneka)Geniusze mają niestety ciężkie życie.Korespondentów serdecznie pozdrawiam. M.W.

  Polubienie

 2. anonymous pisze:

  Serdeczna writes:Tylko Geniusze miewają prawdziwy weltschmerz, Profesorze. Debile, prawdopodobnie, nic nie mają.

  Polubienie

 3. anonymous pisze:

  Marta Cyba writes:Niech sie Pan trzyma, Profesorze."If you can force your heart and nerve and sinewTo serve your turn long after they are gone,And so hold on when there is nothing in youExcept the Will which says to them: "Hold on!"(Kipling)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s