Jasiu, lat 5, pyta (XIV)

No i mamy problem.

Jasiu za nic w świecie nie chce zagrać Jezuska w jasełkach. …

A może nie Jezuska, ale pasterza wygłaszającego kwestię o Jezusku? Nie wiem, niewykluczone, że coś pomyliłem, zresztą która koleżanka Jasia z przedszkolnej grupy tygrysków zagrałaby Marię? I utrzymała takiego Jezuska w ramionach?

My: Jasiu, naucz się roli!

Jasiu: Nie!

My: Dlaczego nie?

Jasiu: No bo nie!

My: Jasiu, zagraj w jasełkach, pani Jola się ucieszy! (Pani Jola jest ukochaną przedszkolanką Jasia.)

Jasiu" Nie!

My: Dlaczego nie?

Jasiu: No bo nie i już!

Jesteśmy bezradni. Mnie jako s.g. folkloryście bliska jest piękna tradycja jasełek.

Jasiu pozostaje niewzruszony.

Wydaje się, że przyczyny negatywnego stanowiska Jasia w kwestii udziału w jasełkach nie mają podstaw światopoglądowych i filozoficznych.

Jasiu ceni sobie rolę obserwatora i niezależnego komentatora.

Informacje o Michał Waliński

b. folklorysta, b. belfer, b. organizator, b. redaktor, b. wydawca, b. niemowlę, b. turysta; kochał wiele, kochał wielu, kocha wiele, kocha wielu; czasem świnia, czasem dobry człowiek, czyli świnia, ale dobry człowiek (prawie Gogol); żyje po przygodzie z rakiem (diagnoza lipiec 2009 r.) i konsekwencjami tej przygody; śledzi, analizuje i komentuje obyczajowość współczesnych Polaków; czasem uderza w klawisze filozoficzne, czasem w ironiczne, czasem liryczne, rzadziej epickie; lubi gotować, lubi fotografować; lubi czytać i pisać, lubi kino, filmy i teatr (od dawna za względu na okoliczności tylko w TV); lubi surrealizm w sztuce i w ogóle, a więc i polskość; lubi van Steena, Rembrandta, słomkowy kapelusz damy Rubensa, Schielego, impresjonistów, kobiety w swobodnych pozach w malarstwie Tintoretta; kocha M.; kocha miesięcznik "Odra", czyta regularnie "Politykę" i "Wyborczą"; ulubione radia: Dwójka i radia internetowe z muzyką klasyczną, jazzem, fado, flamenco i piosenkę literacką; lubi radio TOK FM, chociaz po godzinie czuje sie ogłuszony nadmiarem sygnałów dźwiękowych i "głosowych"; wierzy w koincydencję etyki i estetyki oraz królewnę Śnieżkę; ateistyczny agnostyk, może agnostyczny ateista; lubi słuchać
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Jasiu, lat 5, pyta (XIV)

  1. 16Siko15rek pisze:

    Nie wykluczam takiej możliwości, pozdrawiam. M.W.

    Polubienie

  2. Bożena328 pisze:

    A może chodzi o coś zupełnie innego?Jaś ma aż 5 lat wiec jest w tym wieku, kiedy prawdziwy mężczyzna nie zadaje się z "babami", więc jak miałby wystąpić obok Marii?Do tego miałby zagrać dziecko. Myślę że to za dużo dla jego męskiego ego :)pozdrawiam ciepło 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s