Rzeczy dla mnie niepojęte

Dziwisz nie chce dzielić ciała Jana Pawła II
Poniedziałek, 17 Styczeń 2011 39 Komentarze
Były sekretarz Jana Pawła II i jego wieloletni przyjaciel oraz wykonawca testamentu sprzeciwia się dzieleniu ciała papieża Polaka na relikwie. Metropolita krakowski twierdzi, że nawet sobie tego nie wyobraża.

Kardynał Stanisław Dziwisz. Fot. East News
Kardynał Dziwisz przechowuje ampułkę z krwią Jana Pawła II, którą dostał od lekarzy opiekujących się papieżem przed śmiercią. Metropolita chciałby, by stała się ona najważniejszą relikwią papieską. W zeszłym tygodniu potwierdziła to krakowska kuria. Ampułka w krysztale zostanie umieszczona w ołtarzu kościoła w powstającym Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.
Zobacz też: Beatyfikacja Jana Pawła II 1 maja
Pomysł spotkał się z krytyką niektórych środowisk. Jezuita ks. Krzysztof Mądel komentował na łamach "Gazety Wyborczej", że takie metody Kościół stosował w średniowieczu, gdy poziom wiedzy był bardzo niski i opierała się ona w dużej mierze na wierzeniach magicznych.
Jednak kardynał Dziwisz uważa relikwie za potrzebne.

Cytuję za: http://www.gadu-gadu.pl/5563081304165526635/dziwisz-nie-chce-dzielic-ciala-papieza

Niech ktoś mnie łaskawie uświadomi: czy przypadkiem nie mamy roku 1011?

Ta ampułka…

Informacje o Michał Waliński

b. folklorysta, b. belfer, b. organizator, b. redaktor, b. wydawca, b. niemowlę, b. turysta; kochał wiele, kochał wielu, kocha wiele, kocha wielu; czasem świnia, czasem dobry człowiek, czyli świnia, ale dobry człowiek (prawie Gogol); żyje po przygodzie z rakiem (diagnoza lipiec 2009 r.) i konsekwencjami tej przygody; śledzi, analizuje i komentuje obyczajowość współczesnych Polaków; czasem uderza w klawisze filozoficzne, czasem w ironiczne, czasem liryczne, rzadziej epickie; lubi gotować, lubi fotografować; lubi czytać i pisać, lubi kino, filmy i teatr (od dawna za względu na okoliczności tylko w TV); lubi surrealizm w sztuce i w ogóle, a więc i polskość; lubi van Steena, Rembrandta, słomkowy kapelusz damy Rubensa, Schielego, impresjonistów, kobiety w swobodnych pozach w malarstwie Tintoretta; kocha M.; kocha miesięcznik "Odra", czyta regularnie "Politykę" i "Wyborczą"; ulubione radia: Dwójka i radia internetowe z muzyką klasyczną, jazzem, fado, flamenco i piosenkę literacką; lubi radio TOK FM, chociaz po godzinie czuje sie ogłuszony nadmiarem sygnałów dźwiękowych i "głosowych"; wierzy w koincydencję etyki i estetyki oraz królewnę Śnieżkę; ateistyczny agnostyk, może agnostyczny ateista; lubi słuchać
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Rzeczy dla mnie niepojęte

 1. anonymous pisze:

  Anonim writes:I Chrystusa postawić, aby pilnował

  Polubienie

 2. 16Siko15rek pisze:

  Myślę, że dla ampułki trzeba koniecznie zbudować świątynię większą niż w Licheniu.

  Polubienie

 3. anonymous pisze:

  MacLeod writes:Kościół idzie z duchem czasu, ampułka zapewne wygląda bardzo nowocześnie i zostanie umieszczona w równie nowoczesnej świątyni. Gdyby jednak szczątki zostały podzielone, zapewne po kilku latach "odnalazłoby się" ich jeszcze więcej, z niewątpliwą korzyścią dla wiernych.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s