Wszystkim bez wyjątku

Czytelnikom tego bloga życzę łagodnego przejścia przez okres świąteczno-noworoczny w rok 2011.

Rok 2011 nie będzie się specjalnie różnił od roku 2010. …

Obędzie się może bez spektakularnych katastrof, ale katastrofy tak w ogóle będą. Ludzie prawdopodobnie będą umierać i się rodzić. Pogoda prawdopodobnie będzie.Ilość ras na świecie prawdopodobnie pozostanie bez zmian. Zachód prawdopodobnie będzie na Zachodzie, a Wschód na Wschodzie. Słońce prawdopodobnie będzie wschodzić i zachodzić. Kobiety prawdopodobnie będą się tak samo różnić od mężczyzn. Polskę "B" prawdopodobnie będzie dzieliła ta sama przepaść, co dzisiaj, od Polski "A". Polska (bez literki) będzie prawdopodobnie nadal żebrała o wizy u Amerykanów. Łukaszenka prawdopodobnie nadal będzie robił w konia Polskę i kraje Unii i śmiał się do rozpuku. Odpowiednie ministerstwo prawdopodobnie nadal będzie rozwalać system edukacji w Polsce. Urodzi się prawdopodobnie więcej chłopców niż dziewczynek.Halny w stosownych porach będzie prawdopodobnie wiał, jak dotąd. Matura w 2011 roku będzie prawdopodobnie jeszcze łatwiejsza od matury w roku 2010. Zieleń prawdopodobnie nadal będzie zielona. Krasnoludki prawdopodobnie nadal nie będą istnieć, ale cholera je wie. Góry prawdopodobnie będą w górze,a doliny w dolinach. Wielka ropa w Polsce prawdopodobnie nie wytryśnie, a łupki diabli wiedzą.Lech Poznań prawdopodobnie nie awansuje do następnej rundy LE. Wojna polsko-polska prawdopodobnie będzie toczyć się nadal. Będzie trzeba prawdopodobnie ubezwłasnowolnić co najmniej jednego polityka.Prawdopodobnie dalej będzie dalej niż bliżej, a bliżej bliżej niż dalej. Prawdopodobnie Juliusz Słowacki nadal będzie autorem "Poemy Piasta Dantyszka". Deszcz prawdopodobnie nadal będzie mokry, a śnieg zimny. Prawdopodobnie rok 2011 będzie kolejnym rokiem jałowej dyskusji o in vitro,aborcji i prezerwatywach (czy można). Feministki prawdopodobnie pozostaną feministkami, geje gejami, a lesbijki lesbijkami, a hetero będą hetero. Babcia Józia z "Plebanii" prawdopodobnie nie zmieni swojej kruchcianej mentalności. Pojawi się na antenie TVP prawdopodobnie co najmniej 100 kolejnych odcinków "M jak miłość". Wszechświat prawdopodobnie nadal będzie się intensywnie rozszerzał, co wpłynie na nośność kur w Białostockiem i ilość szynki w szynce w "Lidlu". Prawdopodobnie kwantów nadal nie będzie można pogodzić z grawitacją. Prawdopodobnie nikt nie będzie w stanie wykazać, że monadologia Leibniza nie ma sensu.

Ja najprawdopodobniej zwariuję, bo normalnym na tym świecie coraz trudniej wytrzymać.

PS. Oczywiście biorę pod uwagę względność kryteriów "normalności".

PS 2. Dlaczego autor tylekroć użył przysłówka "prawdopodobnie". Nagroda, bardzo skromna, będzie bardzo subiektywnie przyznana.

Informacje o Michał Waliński

b. folklorysta, b. belfer, b. organizator, b. redaktor, b. wydawca, b. niemowlę, b. turysta; kochał wiele, kochał wielu, kocha wiele, kocha wielu; czasem świnia, czasem dobry człowiek, czyli świnia, ale dobry człowiek (prawie Gogol); żyje po przygodzie z rakiem (diagnoza lipiec 2009 r.) i konsekwencjami tej przygody; śledzi, analizuje i komentuje obyczajowość współczesnych Polaków; czasem uderza w klawisze filozoficzne, czasem w ironiczne, czasem liryczne, rzadziej epickie; lubi gotować, lubi fotografować; lubi czytać i pisać, lubi kino, filmy i teatr (od dawna za względu na okoliczności tylko w TV); lubi surrealizm w sztuce i w ogóle, a więc i polskość; lubi van Steena, Rembrandta, słomkowy kapelusz damy Rubensa, Schielego, impresjonistów, kobiety w swobodnych pozach w malarstwie Tintoretta; kocha M.; kocha miesięcznik "Odra", czyta regularnie "Politykę" i "Wyborczą"; ulubione radia: Dwójka i radia internetowe z muzyką klasyczną, jazzem, fado, flamenco i piosenkę literacką; lubi radio TOK FM, chociaz po godzinie czuje sie ogłuszony nadmiarem sygnałów dźwiękowych i "głosowych"; wierzy w koincydencję etyki i estetyki oraz królewnę Śnieżkę; ateistyczny agnostyk, może agnostyczny ateista; lubi słuchać
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Wszystkim bez wyjątku

  1. 16Siko15rek pisze:

    Autoironia, i tyle. Wszystkiego dobrego. Miłych snów.

    Polubienie

  2. Bożena328 pisze:

    "Ja najprawdopodobniej zwariuję, bo normalnym na tym świecie coraz trudniej wytrzymać."nie jest tak źle na tym nie najgorszym ze światów a narzekanie to nasza narodowa cecha, więc chyba jestem spokojna o Pańskie zdrowie – wszystkiego najlepszego (jeszcze raz) na nowy 2011 rok, miłych i spokojnych świąt 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s