Dzieje bieżące głupoty polskiej (II)

Permanentna niezdolność w ostatnich 20. latach stworzenia konstruktywnej opozycji (politycznej, sejmowej) w Polsce.

W efekcie każdy nowy rząd – po zwycięskich wyborach – najbliższe cztery lata poświęca na kampanię wyborczą.

Paradoks polega na tym , że bez względu na to, jakiej maści jest to rząd,zawsze "Najważniejsza jest Polska".

Dowcipnisie, którzy na starcie promowali hasło "Polska drugą Irlandią", po trzech latach rządzenia wzdychają publicznie: "Całe szczęście, że nie jesteśmy Irlandią".

Zamiast w ten sposób wzdychać, może lepiej zdechnąć (politycznie)?

Marzę o Polsce "szklanych domów", samorządnej, obywatelskiej, mądrze się rządzącej – bez Kaczyńskich i Tusków, i tym podobnych. Bez wściekłości i wrzasku. I bez przepraszania. Oraz prof. Staniszkis.

Marzeę o sytuacji, kiedy ludzie nie będą głosować na PO tylko i wyłącznie dlatego, że boją się PIS-u u władzy.

Informacje o Michał Waliński

b. folklorysta, b. belfer, b. organizator, b. redaktor, b. wydawca, b. niemowlę, b. turysta; kochał wiele, kochał wielu, kocha wiele, kocha wielu; czasem świnia, czasem dobry człowiek, czyli świnia, ale dobry człowiek (prawie Gogol); żyje po przygodzie z rakiem (diagnoza lipiec 2009 r.) i konsekwencjami tej przygody; śledzi, analizuje i komentuje obyczajowość współczesnych Polaków; czasem uderza w klawisze filozoficzne, czasem w ironiczne, czasem liryczne, rzadziej epickie; lubi gotować, lubi fotografować; lubi czytać i pisać, lubi kino, filmy i teatr (od dawna za względu na okoliczności tylko w TV); lubi surrealizm w sztuce i w ogóle, a więc i polskość; lubi van Steena, Rembrandta, słomkowy kapelusz damy Rubensa, Schielego, impresjonistów, kobiety w swobodnych pozach w malarstwie Tintoretta; kocha M.; kocha miesięcznik "Odra", czyta regularnie "Politykę" i "Wyborczą"; ulubione radia: Dwójka i radia internetowe z muzyką klasyczną, jazzem, fado, flamenco i piosenkę literacką; lubi radio TOK FM, chociaz po godzinie czuje sie ogłuszony nadmiarem sygnałów dźwiękowych i "głosowych"; wierzy w koincydencję etyki i estetyki oraz królewnę Śnieżkę; ateistyczny agnostyk, może agnostyczny ateista; lubi słuchać
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s