Marzenie (2 w 1)

Zobaczy Neapol i umrzeć.

Umierając,czysty mieć tyłek.

Czystość okolic odbytu warunkiem sine qua non transportacji do Niebytu?

Nieprawda, czyli góralska prawda!

Niebyt nie stawia żadnych warunków, poza tym jednym – naturalnym i oczywistym.

Ponadto Niebyt n i c nie obiecuje, co jest jego wielką zaletą (por. obiecanki cacanki…).

Informacje o Michał Waliński

b. folklorysta, b. belfer, b. organizator, b. redaktor, b. wydawca, b. niemowlę, b. turysta; kochał wiele, kochał wielu, kocha wiele, kocha wielu; czasem świnia, czasem dobry człowiek, czyli świnia, ale dobry człowiek (prawie Gogol); żyje po przygodzie z rakiem (diagnoza lipiec 2009 r.) i konsekwencjami tej przygody; śledzi, analizuje i komentuje obyczajowość współczesnych Polaków; czasem uderza w klawisze filozoficzne, czasem w ironiczne, czasem liryczne, rzadziej epickie; lubi gotować, lubi fotografować; lubi czytać i pisać, lubi kino, filmy i teatr (od dawna za względu na okoliczności tylko w TV); lubi surrealizm w sztuce i w ogóle, a więc i polskość; lubi van Steena, Rembrandta, słomkowy kapelusz damy Rubensa, Schielego, impresjonistów, kobiety w swobodnych pozach w malarstwie Tintoretta; kocha M.; kocha miesięcznik "Odra", czyta regularnie "Politykę" i "Wyborczą"; ulubione radia: Dwójka i radia internetowe z muzyką klasyczną, jazzem, fado, flamenco i piosenkę literacką; lubi radio TOK FM, chociaz po godzinie czuje sie ogłuszony nadmiarem sygnałów dźwiękowych i "głosowych"; wierzy w koincydencję etyki i estetyki oraz królewnę Śnieżkę; ateistyczny agnostyk, może agnostyczny ateista; lubi słuchać
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Marzenie (2 w 1)

  1. 16Siko15rek pisze:

    No tak, ale ludzie zawsze wybierają najprostsze drogi, drogi na skróty, co jest w sensie poznawczym banalne i jałowe. Jeśli masz istotny problem do rozwiązania, zacznij od tyłu, od tyłu jest ciekawiej. Lub od dołu albo od góry, a może dookoła. Trasa z Katowic do Warszawy jest banalna. O ile więcej intelektualnej satysfakcji i kognitywnych efektów da podróż z Katowic do Warszawy przez Zakopane, Jelenia Górę, Wrocław, Toruń i Kutno!Teza, że d… jest zawsze z tyłu, jest teza co najmniej dyskusyjną.

    Polubienie

  2. 16Siko15rek pisze:

    Cztery litery są bardzo ważne z bardzo wielu powodów. Zawsze tak było.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s